Investujte do nemovitostí

Investiční nemovitosti pro Vás pečlivě vybíráme, kompletně rekonstruujeme, staráme se o jejich hladký pronájem a další správu...

… protože rozumíme bytům

Jak to funguje?

Investovat do nemovitostí s námi je snazší, než byste čekali.
01

Pečlivý výběr nemovitostí

02

FINANCOVÁNÍ NÁKUPU NEMOVITOSTI

03

KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE

04

KOMPLETNÍ SPRÁVA NEMOVITOSTI

Pečlivý výběr nemovitostí

Svěřte výběr vaší investiční nemovitosti do rukou profesionálů. 

Po prvotním kontaktu si s Vámi domluvíme schůzku, abychom získali představu o tom, jakou investiční nemovitost hledáte. Pokud ještě nemáte konkrétní představu o dané nemovitosti, můžeme s Vámi probrat specifika různých variant a jejich vliv na výnosnost.

Po podpisu smlouvy, na jejímž základě budeme nemovitost vyhledávat, Vám budeme zasílat nabídky investičních nemovitostí doplněných o odhadované pořizovací náklady a náklady na rekonstrukci či drobné opravy. Součástí nabídky je také vyčíslení výše povinných plateb a záloh, předpokládané nájemné, za které by mohla být nemovitost podnajímána, a odhadovaný výnos, který by Vám nemovitost mohla přinést. Na Vás je pouze rozhodnutí, zda máme pokračovat v jednání, anebo zda máme hledat jinou nemovitost.

Jakmile se rozhodnete pro koupi konkrétní investiční nemovitosti, zajistíme kontrolu jejího faktického stavu naším odborníkem z oboru stavebnictví. Podpis rezervační a kupní smlouvy můžeme zajistit na základě Vaší plné moci a Vy se tak nemusíte o nic starat. Zajišťujeme také právní služby, kdy náš advokát veškerou smluvní dokumentaci zkontroluje a upozorní na případná rizika nebo doplní ujednání k Vaší maximální ochraně.

FINANCOVÁNÍ NÁKUPU NEMOVITOSTI

Zajišťujeme komplexní financování investičních nemovitostí a již více než 10 let spolupracujeme s největšími profesionály v oblasti finančího poradeství. 

Možností, jak financovat nákup nemovitosti je více. Také pokud máte v plánu financovat nákup z vlastních prostředků, stojí za zmínku efekt finanční páky, díky kterému si za stejné finanční prostředky můžete namísto jedné investiční nemovitosti pořídit hned tři.

Společně zhodnotíme Vaše možnosti, vše Vám podrobně vysvětlíme a nabídneme to nejlepší řešení právě pro Vás.

KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE

Kompletní rekonstrukci provádíme vždy tak, jako bychom chtěli v bytě bydlet my sami.

Pokud Vaše investiční nemovitost bude potřebovat rekonstrukci, ať už částečnou nebo kompletní, zrealizujeme ji. Součástí našich rekonstrukčních týmů jsou kvalifikovaní řemeslníci a odborníci napříč profesemi. A díky tomu jsme schopni zastřešit činnosti od vybourání bytu po instalaci bezpečnostního systému.

Máme za sebou již více než 800 zrealizovaných kompletních rekonstrukcí. K realizaci kompletní rekonstrukce přistupujeme dle našich standardů. V bytech uděláme nové elektrické, plynové, vodovodní a datové rozvody. Vystavíme zděné jádro s novou koupelnou a toaletou. V námi rekonstruovaných bytech naleznete také novou kuchyňskou linku se sporákem a digestoří. Všechny byty před předáním vždy vymalujeme a necháme odborně uklidit.

Klademe také důraz na bezpečnost našich bytů, se kterou souvisejí pravidelné revize všech rozvodů a námi dodávaných zařízení. Zodpovědný přístup je v oblasti rekonstrukcí naší prioritou.

Přesvědčte se sami díky virtuální prohlídce níže.

KOMPLETNÍ SPRÁVA NEMOVITOSTI

O nemovitost se staráme skutečně od A do Z.

Jsme zodpovědní za vztah s nájemníky námi spravovaných bytů, připravujeme kompletní vyúčtování služeb, zajišťujeme veškerý právní servis, řešíme opravy, údržbu, provozujeme havarijní linku a další služby.

Naši investoři nám důvěřují a my pracujeme tak, aby byli spokojeni jak oni, tak nájemníci v jejich, dnes již více než 700 bytech, které můžete vidět na mapě níže.

Klíčem ke kvalitní správě investic je dostupnost a přehlednost potřebných dat. Proto jsme pro naše investory vyvinuli portál, na kterém se dozví veškeré informace o svých nájemnících a bytech. Naleznou zde všechny potřebné dokumenty a každý měsíc se zde zobrazují detaily o výnosu investice.

Snímek obrazovky 2020-11-24 v 13-50-10
Snímek obrazovky 2020-11-24 v 13-54-33
60+
ČLENŮ NAŠEHO TÝMU
200+
SPOKOJENÝCH INVESTORŮ
700+
BYTŮ POD SPRÁVOU
98%
PRAVIDELNĚ PRONAJATO
3-5%
ROČNÍ VÝNOS Z NÁJMU

Proč investovat do nemovitostí?

Investice do nemovitostí má mnoho pozitiv.
Přesvědčte se sami.
Investiční byt přináší dva druhy výnosů. Růst své vlastní hodnoty a výnos pronájmu, který se v čase díky pravidelné valorizací nájemného rovněž zvyšuje. Připravili jsme pro vás z praxe dva konkrétní příklady našich investorů.

JEDNA investice = DVA výnosy

Investiční byt přináší dva druhy výnosů. Růst své vlastní hodnoty a výnos pronájmu, který se v čase díky pravidelné valorizací nájemného rovněž zvyšuje. Připravili jsme pro vás z praxe dva konkrétní příklady našich investorů.

Níže Vám představíme dva naše investory, kteří se rozhodli po určité době své investiční byty prodat. Jak si můžete povšimnout, je důležité vždy počítat jak s výnosem z pronájmu nemovitosti, který, díky pravidelné valorizaci nájemného, stále roste, tak s růstem ceny nemovitosti v čase. Na příkladu pana Jakuba je vidět, jak podstatnou část výnosu investice může hrát růst ceny nemovitosti v čase a příklad pana Davida Vám zase odhalí kouzlo investování do nemovitostí s využitím hypotečního úvěru. Spočítejte si i vy na naší webové kalkulačce, jak by vypadala Vaše investice po deseti, dvaceti nebo třiceti letech.

Příběh investora Jakuba

Pan Jakub si svůj investiční byt pořídil nedávno a prodal jej po roce a půl, přesto se jeho investice velmi vyplatila. 

Na podzim roku 2019 si koupil pan Jakub byt o dispozici 1+1 za cenu 1.209.000 Kč. Byt úplatil pan Jakub v hotovosti.

V letech 2019 - 2021 vyinkasoval pan Jakub na nájemném částku 111.302 Kč. 

Za náklady spojené se správou a údržbou bytu zaplatil pan Jakub za celou dobu částku 15.200 Kč.

Za 19 měsíců se pan Jakub rozhodl byt prodat. Ceny nemovitostí mezitím vzrostly a byt se podařilo prodat za 1.709.000 Kč. 

Čistý zisk pana Jakuba tak činil 596.102 Kč.Příběh investora Davida

Pan David patří k prvním investorům, kteří si u naší společnosti zakoupili byt. 

V roce 2014 si koupil menší byt o dispozici 1+1 za cenu 800.000 Kč. Na nákup bytu si vzal hypoteční úvěr ve výši 640.000 Kč. Vlastní investovaný kapitál pana Davida byl pouze 160.000 Kč.

V letech 2014 - 2019 vyinkasoval pan David na nájemném částku 278.236 Kč. 

Větší část z těchto peněz použil na splacení hypotéky. Celkem takto utratil 173.628 Kč, z čehož úrok byl 75.197 Kč a splátka jistiny úvěru 98.486 Kč. 

Za náklady spojené se správou a údržbou bytu zaplatil pan David za celou dobu částku 47.850 Kč.

Zbývajících 56.758 Kč si pan David průběžně uložil do šuplíku svého stolu. 

V roce 2019 se pan David rozhodl byt prodat. Ceny nemovitostí mezitím vzrostly a byt se podařilo prodat za 970.000 Kč. Z této částky pan David doplatil zbytek úvěru ve výši 541.514 Kč (část úvěru již byla splacena z inkasovaného nájmu).  Na „stole“ panu Davidovi zůstalo 428.486 Kč z prodeje bytu a 56.758 Kč z přijatého nájmu, které si postupně odkládal do šuplíku stolu. 

Z původních investovaných 160.000 Kč měl pan David po 5ti letech 485.244 Kč.

Pan David svou investici zhodnotil o 203% a jeho čistý zisk činil 325.244 Kč.

Nízké riziko investice

Bydlení je základní lidská potřeba a v každém období, ať už v ekonomickém růstu nebo v recesi, musí lidé stále někde bydlet. Propady na trhu s nemovitostmi jsou tak výrazně méně obvyklé, než propady finančního a komoditního trhu.

Existují jistě investice, které mohou teoreticky vydělat více peněz, ale riziko ztráty hodnoty Vaší investice je mnohem vyšší. V poměru výnosu a bezpečnosti jsou nemovitosti tou nejlepší investicí.

Výnosnost realitního investování je v posledních letech skloňována takřka denně. Jako příklad je možné si uvést průměrnou cenu za metr čtvereční podlahové plochy bytu v Ostravě. Zatímco v dubnu roku 2019 byla průměrná prodejní cena za jeden metr méně než 25.000 Kč, ve stejném měsíci o dva roky později již cena atakovala hranici 40.000 Kč. Nárůst tedy po pouhých dvou letech dosahoval 67%!  

Bezpečí investice pak mimo jiné dokládá skutečnost, že počet nabízených bytů v inzercích dlouhodobě mírně klesá. Příčin, proč se tomu tak děje, je mnoho, jednou z hlavních je například velmi pomalá výstavba nových bytových domů a také velmi vysoká poptávka po nemovitostech.

Pravděpodobnost kontinuálního růstu hodnoty bytů je tak hraničící s jistotou.

Velká likvidita investice

Likvidita investice do nemovitostí je, zvláště v současné době, takřka okamžitá. Našim investorům poskytujeme možnost nabídnout své nemovitosti k prodeji všem našim klientům. S námi tak máte jistotu, že pokud vyvstane potřeba, vaše investice rychle a jednoduše zpeněžíte.

Rok 2020 byl v České republice, i přes vliv koronaviru, třetím nejúspěšnějším, co do počtu prodejů bytů. Rok 2021 je rekordním rokem, co do objemu realizovaných hypotečních úvěrů. Výstavba nových bytových domů, kvůli složitému stavebnímu zákonu, téměř neprobíhá. Odhady očekávané inflace v příštích letech převyšují někdy i 3%. Výsledkem těchto informací není jen to, že se cena nemovitostí stále zvyšuje ale rovněž se snižuje počet volných bytů v nabídce jak k prodeji, tak i k pronájmu.

Ze statistik vyplývá, že zatímco průměrná doba inzerce bytu o rozloze 41-80m2 v osobním vlastnictví ve stavu dobrém až velmi dobrém byla v prvním čtvrtletí roku 2020 61 dní, o rok později bylo potřeba pouze 40 dní k tomu, aby si byt našel nového majitele. Je zřejmé, že na trhu s nemovitostmi poptávka vysoce převyšuje nabídku.

Investování do nemovitostí tedy obsahuje výhody například termínovaného spoření, ovšem ve spojení se svobodou volného nakládání s Vašimi prostředky.

O skvělé likviditě investice do nemovitosti hovoří také příklad našeho investrora, pana Jakuba, který si můžete přečíst v části JEDNA investice = DVA výnosy.

Financování nemovitosti

Na nákup investičního bytu lze získat výhodné hypoteční financování a díky tomu můžete zhodnocení vlastních prostředků výrazně zvýšit. Při vhodně nastaveném financování pak výnos z nájmu nejenže pokryje splátku hypotéky a ostatní náklady spojené se správou a údržbou bytu, ale jistá část výnosu může zůstat investorovi jako měsíční renta.

Při financování nákupu investičního bytu úvěrem, je vhodné zvolit co nejdelší fixaci úvěru a také doporučujeme co nejdelší splatnost úvěru.

Splátka hypotéky tak zůstává konstantní třeba i na 10 let, ale nájem se každý rok zvyšuje. Čistá renta po splátce hypotéky se díky tomu v čase výrazně zvyšuje. 

Spočítejte si i vy na naší webové kalkulačce, jak by vypadala Vaše investice po deseti, dvaceti nebo třiceti letech s využitím hypotečního úvěru a bez něj. Zjistíte, že díky hypotečnímu úvěru můžete mít místo jednoho bytu na investici, který byste koupili v hotovosti, až pět investičních bytů. V dlouhodobém horizontu Vám pak neroste cena jen jedné nemovitosti, ale rovnou pěti.

Přesvědčte se sami, stačí kliknout na symbol kalkulačky.

Za pozornost také stojí příklad našeho investora, pana Davida, který si můžete přečíst v části JEDNA investice = DVA výnosy.

grafVynosu

Kalkulačka investice

Stále ještě váháte zdali je investice do nemovitosti tou správnou volbou?
Spočítejte si Váš výnos v naší kalkulačce.
Výnos z pronájmu v době pořízení
Počet nakoupených bytů
Kupní cena bytů celkem
Výše hypotečního úvěru
Doba splatnosti (v letech)
Úroková sazba
Roční růst ceny bytu
Zobrazovaných let
Roční růst nájemného
Úvěr: 4800000 Kč
Roční splátka hypotéky: 217278 Kč
Potřebné vlastní zdroje: 1200000 Kč

Tento graf zobrazuje očekávaný příjem z prodeje nemovitosti, pokud se jí rozhodnete prodat.

Graf zobrazuje úhrnný roční výnos z pronájmu v daném roce investice.

Tento graf zobrazuje celkový příjem z investice, agreguje tak obě složky investice, a to jak příjem z prodeje nemovitosti, tak výnos z pronájmu.

Níže uvedený graf zobrazuje kumulativní výši výnosů z pronájmu.

Graf zobrazuje procentuální zhodnocení vlastního vloženého kapitálu.

Líbí se vám vypočítaný výnos investice do nemovitosti?
Prohlédněte si naši aktuální nabídku bytů.

Prohlédnout

Sejdeme se?

Zařaďte se mezi více než 200 našich spokojených klientů, kterým jsme pomohli s nákupem nemovitosti.
Zavolejte nám
555 333 794
Domluvme si schůzku
osobní / online
Napište nám
info@sian.cz

Co o nás říkají klienti

Zkušenosti a postřehy našich investorů vám mohou pomoci se rozhodnout.
Služby firmy SIAN využívám již několik let a rozhodně bych neměnila na naší spolupráci vůbec nic. Velmi profesionálně se starají o naše byty, spravují je a nabízí veškerý servis s tím spojený. Mohu se na ně vždy obrátit, pokud je potřeba, poradí a veškerá administrativa s tím spojená je v mžiku vyřízena. Velmi si vážíme toho, že naše investice spravuje tak špičková firma jako je SIAN a mohu ji tak s čistým svědomím doporučit budoucím investorům.
Blanka Harabišová
Dřevostavby Harabiš s.r.o.
Investicemi do nemovitostí se zabývám 20 let. Od doby, kdy jsem koupil první byty od společnosti SIAN, žádné jiné byty nekupuji. Nadstandardní výnos, žádné starosti s nájemníky, velká spokojenost.
Ing. Zbyhněv Bartulec
jednatel a spolumajitel společnosti Finanční servis s.r.o.
Vlastním v Ostravě několik bytů, které mi SIAN spravuje a v průběhu let jsem počet bytů rád navýšil. Celá investice je pro mne bezstarostná, každý měsíc obdržím přehled mých výnosů, které jsou mi zaslány na bankovní účet. To vše bez zbytečné administrativy, shánění nájemníků, atp. Se společností Správa investic a nemovitostí jsem velmi spokojen a doporučuji zejména pro toho, kdo zvažuje investovat své finance, dosáhnout přiměřeného zhodnocení, ale nechce při tom ztrácet svůj čas.
Martin Dzúr
MBA - generální ředitel / jednatel společnosti IN TIME SPEDICE, spol. s r.o.
Se společností SIAN spolupracuji již třetím rokem a se službami, které společnost nabízí jsem nad míru spokojená. Jako investor žijící v zahraničí se tak nemusím o nic starat a vím, že je o moji nemovitost postaráno. Do budoucna mám v plánu i nadále investovat a vím jistě, že také správu nových nemovitostí svěřím do rukou této firmy. Společnost SIAN doporučuji všem, kteří chtějí investovat bez starostí.
Jesika Schreiber
profesionální chůva ve Velké Británii
Se společností SIAN spolupracuji již od roku 2016 a nutno říci, že k mé nejvyšší spokojenosti. Vážím si především vysokého standardu služeb, které jako menší investor využívám. Žádným překvapením pro mě nebyl bezproblémový výběr a koupě bytů, ale opravdovou radostí je pak jejich následná správa, která je pro mě absolutně bezstarostná! Komunikace na profesionální úrovni, optimalizace nákladů ke zvýšení výnosů, přehledný informační systém a co se ukázalo v poslední době - příkladný přístup k investorům i nájemníkům v době globální krize. To jsou mé hlavní důvody, proč si spolupráce se společností SIAN vážím a hodlám v ní nadále pokračovat.
Ondřej Jaroš
manažer, konzultant pro technické vzdělávání & rozvoj
První investiční byt od společnosti SIAN jsem koupil před 5 lety a jsem nadmíru spokojen. Na bytě jsem byl jen při koupi a od té doby se o vše stará SIAN. S nájemníky jsem po celou dobu nemusel jednat a každý měsíc mi chodí informace o obsazenosti. Za dobu spolupráce jsem doporučil jejich služby řadě známým a také oni nelitují svého rozhodnutí. Jediné, čeho lituji já, je, že jsem tehdy bytů nekoupil více.
Ivo Mičulka
úvěrový specialista
Správu svých bytů jsem firmě SIAN svěřila již před lety a jsem velice spokojená. Ač sama pracuji v realitním oboru, je pro mne mnohem jednodušší, nechat s důvěrou veškerou péči o nájemníky i o byty jim. Nemusím se o nic starat a mám čas na svou práci, rodinu a své koníčky. Stačí občas zkontrolovat příchozí výnosy. Jsem za tuto službu velmi vděčná a věřím, že mi naše spolupráce bude přinášet spokojenost ještě dlouho.
Barbora Kuchařová
realitní makléř
Dlouhou dobu jsem hledal jak konzervativně a zároveň výhodně investovat své volné finance. Díky SIANu jsem se mohl stát rentiérem a teď už se mohu v klidu věnovat rodině a svým koníčkům.
Petr Činčala
rentiér a spokojený živnostník
Se společností SIAN jsem velmi spokojený. Už jen proto, že trvale bydlím v Praze a veškeré záležitosti od zajištění pronájmu bytu, přes vyřizování technikálií s úřady, až po případné opravy v pronajatých bytech mohu s klidem ponechat právě na SIANu. Vždy je pro mě k dispozici na telefonu a mailu člověk s potřebnými pravomocemi a znalostmi a veškeré požadavky vždy vyřeší rychle a spolehlivě. Děkuji Vám!
Pavel Hub
lektor jógy
V roce 2014 jsem se doslechl od mého kamaráda o firmě SIAN a o možnosti, jak investovat prostřednictvím této firmy. Jejich nabídka se mi líbila, proto jsem nejprve vyzkoušel, zda vše funguje na jednom investičním bytě. Nyní jich vlastním pět. Myslím, že to hovoří za vše.
MUDr. Ivo Raška
lékař urologie Třinec
Velice bych chtěla poděkovat společnosti SIAN za výbornou spolupráci při pořízení a správě mých investičních bytů! Služby, které tato společnost nabízí jsou opravdu nadstandardní. Od výběru a nabídky investičních nemovitostí, po hladký průběh koupě, vyhledávání nájemce a zajišťování celé škály drobností, se správou mých nemovitostí spojených. Bez toho, aniž bych musela cokoliv řešit, sleduji pouze měsíční výnosy na mém bankovním účtu. Jsem velmi spokojená a mohu tuto variantu investování všem vřele doporučit!
Petra Bartečková
realitní makléř
Jako finanční poradce se velmi často se svými klienty zabývám problematikou tvorby rezerv na období penze. Vlastnictví investiční nemovitosti je jedním ze základních pilířů, na nichž zabezpečení svých klientů stavím. SIAN je pozoruhodným, spolehlivým a solidním partnerem pro investory, kteří hledají slušný výnos a špičkovou komplexní službu bez starostí.
PhDr. Marian Franek
finanční a investiční poradce
Služby společnosti SIAN využívám již několik let. Jsem s nimi dlouhodobě velmi spokojen, považuji jejich služby za unikátní investorskou příležitost. Pomohli mi postupně vybudovat portfolio několika bytů, o něž se defacto nemusím starat. Jako investora mne zajímá v podstatě jen pravidelný a zajímavý měsíční výnos na mém účtu. Rovněž oceňuji možnost náhledu do klientského portálu, kde mám k dispozici podrobný přehled o jednotlivých bytech vč. fotografií, výše nájmu či aktuální nájemní smlouvy. Jejich služby mohu jen doporučit coby stabilní, bezstarostnou a z pohledu výnosnosti více než zajímavou investici.
Ing. David Pustka
hypotéky a správce financí

Časté dotazy

Rádi zodpovíme veškeré vaše otázky.
Odpovědi na ty nejčastější najdete zde.

Pokud přemýšlíte, jak změnit své finanční postavení, investice do nemovitostí je tím správným nástrojem.

Důvody, proč investovat do nemovitostí:

1. Rentabilita – Pokud danou nemovitost pronajímáte, získáváte výnos, který plyne z pronájmu.

2. Inflace – Ceny nemovitostí dlouhodobě stoupají s rostoucí inflací, což může pomoci udržet hodnotu investice.

3. Dlouhodobý majetek - Nemovitosti jsou považovány za dlouhodobý majetek, který může být předán další generaci.

4.Diverzifikace rizika: Investice do nemovitostí může pomoci diverzifikovat portfolio a tím snížit riziko.

Stejně jako u každé investice, existují také rizika spojená s investováním do nemovitostí. Může jít o riziko kolísání cen nemovitostí, problémy s nájemníky nebo potřebu kompletní rekonstrukce nemovitosti. První uvedené riziko neovlivníme, to závisí na finančním trhu. S dalšími dvěma riziky Vám dokážeme pomoci díky tomu, že nabízíme komplexní službu.

Do velké míry to bude záležet na Vás, my Vám budeme vždy předkládat aktuální obraz situace na trhu s nemovitostmi a nabídku, která je podle naší zkušenosti a znalosti tou nejlepší v daném čase, avšak zda budete obchod realizovat je zcela na Vás.

Domluvíme si s Vámi schůzku, abychom získali představu o tom, jakou investiční nemovitost hledáte. Čím blíže specifikujete své požadavky, tím lepší představu o hledané nemovitosti budeme mít.

Po podpisu smlouvy Vám budeme zasílat nabídky investičních bytů, které odpovídají Vaším kritériím. Součástí nabídky jsou také odhadované pořizovací náklady, náklady na rekonstrukci či drobné opravy, vyčíslení výše povinných plateb a záloh, předpokládané nájemné, za které by mohla být nemovitost podnajímána, a odhadovaný výnos, který by Vám nemovitost mohla přinést.

Jakmile se rozhodnete pro koupi konkrétní nemovitosti, zajistíme proces rezervace a následné koupě nemovitosti.

Můžeme zajistit také rekonstrukci nemovitosti a následně převzít byt do správy.

Toto rozhodnutí do velké míry závisí na preferencích a finančních možnostech kupujícího.

Při financování z vlastních prostředků je celý proces pořízení nemovitosti výrazně rychlejší. Na druhou stranu, pokud využije kupující úvěr, může si dovolit se stejným objemem prostředků pořídit bytů více.

U koupi družstevního bytu na hypoteční úvěr je zapotřebí doložit bance potvrzení od bytového družstva, že v horizontu jednoho roku dojde k převodu družstevního bytu do osobního vlastnictví. Pokud převod bytu do osobního vlastnictví není možný, banka vám financovat cenu nemovitosti nebude.

Ve většině případů se u družstevních bytů bude jednat o tzv. předhypoteční úvěr. Jedná se v podstatě o dva úvěry, které jsou podepisovány v jednom okamžiku. Prvotní nákup družstevního podílu je financován nezajištěným úvěrem. V momentě, kdy dojde k převodu do osobního vlastnictví, je úvěr “překlopen” na standardní hypoteční úvěr. Celý tento proces většinou proběhne v horizontu třech až devíti měsíců.

U koupi bytu v osobním vlastnictví nejsou žádná omezení k uzavření hypotečního úvěru.

Důležité je upozornit, že pořízení si bytu na úvěr neznamená, že by investor nemusel použít žádné vlastní prostředky. Banky dnes běžně financují  80% odhadní ceny nemovitosti. Výše vlastních zdrojů, které musí investor vložit do nemovitosti záleží na individuálních podmínkách úvěru a také na odhadní ceně, kterou stanovuje bankovní odhadce.

V praxi to pak vypadá tak, že většina investorů skládá 20-30% kupní ceny z vlastních zdrojů.

Rozdíl spočívá v tom, jak je daná nemovitost právně vlastněna a jaká práva a povinnosti jsou spojeny s jejím vlastnictvím.

Družstevní byt je formou vlastnictví, kdy vlastník družstevního bytu je členem družstva, které vlastní celou budovu nebo komplex budov. Vlastník družstevního bytu má právo na užívání určitého bytu v budově, ale nemá právo prodat nebo pronajmout jednotlivý byt bez souhlasu ostatních členů družstva.

Byt v osobním vlastnictví je formou vlastnictví, kdy jednotlivý vlastník má plné právo na vlastněný byt, včetně práva ho prodat, pronajmout nebo darovat. Vlastník bytu v osobním vlastnictví není svázán ke spolupráci s jinými vlastníky.

V případě pořízení investičního bytu v družstevním vlastnictví, lze nemovitost převést v horizontu několika měsíců do osobního vlastnictví.

Proces je zahájen žádostí o převod do osobního vlastnictví, která musí být podána jménem investora. Následně investor podepíše smlouvy s družstvem o převodu do osobního vlastnictví a byt je přepsán na katastru.

Ve většině případů je nutno doplatit část úvěru, který si družstvo bralo na revitalizaci daného bytového domu.

Jakmile je byt převeden na katastru na investora, je nutné podepsat nové smlouvy o správě, plné moci, novou nájemní smlouvu s nájemníkem a ve většině případů také upravit zálohy spojené s bytem.

Vypadá to složitě, ale všechny dokumenty pro Vás připravíme a veškeré záležitosti s tímto spojené je možné vyřešit jedinou návštěvou v naší kanceláři, případně je možnost vše vyřešit korespondenčně. Důležité je, abychom se jako správci včas od investora dozvěděli, že k převodu do osobního vlastnictví došlo. Družstvo v tomto případě komunikuje přímo s investorem.

U bytů v osobním vlastnictví je nutné platit každý rok daň z nemovitosti a rovněž je nutné uzavřít pojištění nemovitosti.

Po těchto administrativních úkonech probíhá vztah mezi investorem a SIAN naprosto stejně, jako v době, kdy byl byt v družstevním vlastnictví.

Již více než 10 let spolupracujeme s největšími profesionály v oblasti finančího poradeství. Finanční poradce vyhledá pro Vás nejvhodnější variantu financování a tu Vám nabídne. Veškerou administrativu vyřídíme za Vás, ať už se jedná o zástavní smlouvu nebo o sjednání pojištění nemovitosti.

V závěru rekonstrukce probíhá fyzická kontrola nemovitosti investorem přímo na bytě. V tomto momentě máte možnost překontrolovat stav rekonstrukce, případně vyjádřit své připomínky. Pokud je všechno v pořádku, předáme Vám předávací protokol k dané nemovitosti. Podpisem nájemní smlouvy se stáváme Vaším nájemníkem. Byt nafotíme, inzerujeme a hledáme vhodného podnájemce.

Vybrat si můžete z námi nabízených čtyř variant správy:

GARANT 100 -  výnos Vám bude vyplácen, ať v bytě podnájemník je či není. Pokud v bytě podnájemník není, pak Vám neúčtujeme ani poplatek za správu.

GARANT 50 - za období, kdy na bytě není podnájemník, dostáváte výnos ve výši 50%  a platíte poplatek rovněž ve výši 50%.

STANDARD PLUS - tato varianta sice s vyplácením výnosu v době neobsazenosti bytu nepočítá, avšak v období, kdy v bytě nebydlí podnájemce, neplatíte poplatek za správu.

STANDARD - základní varianta, kdy v případě neobsazenosti bytu nedostáváte žádný výnos. Ačkoliv u této varianty také v období bez podnájemce investor platí poplatek za správu, patří tato varianta mezi našimi investory mezi nejoblíbenější.

Vlastníte nemovitost a chcete ji svěřit do profesionální správy? Díky tomu, že nabízíme komplexní službu - od rekonstrukce, přes správu až po pronájem -  je Vaše nemovitost u nás v nejlepších rukách. Jsme největším správcem investičních bytů v regionu. Zastřešujeme správu více než 700 bytům a díky tomu jsme největším správcem investičních bytů v regionu.

Zastřešujeme komplexní servis pro podnájemce, komplexní komunikaci s SVJ a SBD, hradíme povinné platby SVJ a SBD a výnos vyplácíme vždy v daném měsíci.

Pro více informací vstupte na náš web pro správu nemovitostí“.


Vstupte