Financování nemovitosti

Na nákup investičního bytu lze získat výhodné hypoteční financování a díky tomu můžete zhodnocení vlastních prostředků výrazně zvýšit. Při vhodně nastaveném financování pak výnos z nájmu nejenže pokryje splátku hypotéky a ostatní náklady spojené se správou a údržbou bytu, ale jistá část výnosu může zůstat investorovi jako měsíční renta.

Při financování nákupu investičního bytu úvěrem, je vhodné zvolit co nejdelší fixaci úvěru a také doporučujeme co nejdelší splatnost úvěru.

Splátka hypotéky tak zůstává konstantní třeba i na 10 let, ale nájem se každý rok zvyšuje. Čistá renta po splátce hypotéky se díky tomu v čase výrazně zvyšuje. 

Spočítejte si i vy na naší webové kalkulačce, jak by vypadala Vaše investice po deseti, dvaceti nebo třiceti letech s využitím hypotečního úvěru a bez něj. Zjistíte, že díky hypotečnímu úvěru můžete mít místo jednoho bytu na investici, který byste koupili v hotovosti, až pět investičních bytů. V dlouhodobém horizontu Vám pak neroste cena jen jedné nemovitosti, ale rovnou pěti.

Přesvědčte se sami, stačí kliknout na symbol kalkulačky.

Za pozornost také stojí příklad našeho investora, pana Davida, který si můžete přečíst v části JEDNA investice = DVA výnosy.

grafVynosu